fıkraoku.com

karpuz ile ilgili fıkralar

Bektaşi bir gün yolda yürüyormuş bir dilim karpuz bulmuş. Bunu kabuğuna kadar yemiş sonra bir köşede oturmuş. Onun ardından gelen sofu kabuğunu yemiş başlamış şükre "yarabbim sana çok şükür, verdiğine vereceğine bin defa şükür" demiş.
Bunu duyan Bektaşi kızgın kızgın sofunun yanına gelmiş.
- BRE MELÜN BEN DİLİMİNİ BULDUM ŞÜKRETMEDİM SEN KABUĞUNA ŞÜKREDİYORSUN. ŞÜKREDİN, ŞÜKREDİN ŞIMARTIN YUKARDAKİNİ ŞIMARTIN

 

okan ekledi,

Bektaşi Fıkraları

Dünya genetik projeler yarışması yapılıyormuş. Tüm ülkelerden genetik profesörleri yarışmaya çalışmaları ile katılmış. İlk Fransız profesörün çalışmasının başına gelmişler. Jüri başkanı çalışmasının ne olduğunu sormuş.
Fransız profesör başlamış anlatmaya:
– Ben inek genleri ile tavuk genlerini birleştirdim, ortaya çıkan mahlukatın eti kırmızı et kadar lezzetli, beyaz et kadar sağlıklı oldu demiş.
Ardından diğer çalışmaları ülke ülke gezmeye başlamışlar. Sıra gelmiş Türkiye’den bizim Karadenizli profesöre, jüri başkanı:
– Sizin çalışmanız nedir?
Diye sormuş.
Karadenizli profesör anlatmış:
– Ben demiş, karpuz genleru ile hamamböceği genlerinu birleştirdum!
Birden tüm jüri üyelerinden bir kahkaha kopmuş ve başkan, Karadenizli profesöre
– Bu çalışma ne işe yarar?
Diye sormuş.
Karadenizli profesör:
– Çok işe yarıyii daa, karpuzu keseyisun, çekirdekleri kaçışıyiii

 

Karadenizli ekledi,

Karadeniz Fıkraları

Dini bütün Temel, Ramazan günü Sultan Ahmet meydanında aç susuz sabırsızlıkla bir an önce iftar vaktinin gelmesini beklemektedir. Güneş tepede, Temel'in dilini damağını kurutmaktadır. Derken bir turist kafilesi gelir içlerinden birkaçı oradaki satıcılardan irice bir karpuz alır ve Temel'in gözü önünde şapır şupur yemeye başlarlar. Bir süre sonra bizimki yerinden kalkar usulca yanlarına yaklaşır ve kulaklarına eğilerek;
- Uyy, dininizun kiymetini pilesinuz ha!

 

fıkraoku.com ekledi,

Ramazan Fıkraları

En komik karpuz fıkralarını okuyun


Arşivimizde karpuz ile ilgili 8 fıkra bulundu