fıkraoku.com

Yahudi ile ilgili fıkralar

Rahmetli olup öbür dünyaya göçen bir Kayserili, orada bir Yahudi ile arkadaşlık etmektedir. Aralarındaki uyumlu ahbaplık meleklerin dikkatini çeker ve onları mükafatlandırmak isterler. Yanlarına çağırıp derler ki:
- Sizin hâl ve gidişiniz çok güzel, öbür insanlara örnek olması için sizi yeniden dünyaya göndereceğiz, oraya giderken bizden ne isterseniz yerine gelecektir, dileyin bizden ne dilerseniz.
Hemen Yahudi atılarak:
- Ben ağırlığımca altın isterim.
Melekler kabul ederler ve Kayseriliye dönerek:
- Sen ne istiyorsun?
Kayserili kıs kıs gülerek:
-Siz bana Yahudi'nin adresini verin yeter.

 

fıkraoku.com ekledi,

Kayserili Fıkraları

Roma'da dünyaca ünlü San Pietro Kilisesinde büyük bir pazar ayini yapılmaktadır. Papanın bile katıldığı görkemli bir dinsel tören. Koskoca meydan mahşer yeri gibidir. Kilisenin içi de dışı da tıklım tıklımdır. Bu arada kilise kapısında iki adam özellikle dikkati çeker. İkisinin de boynunda kocaman birer levha asılı. Birinde "Ben koyu bir Hristiyan'ım, lütfen bana yardım ediniz" yazılı. Ötekinde ise sadece "Ben koyu bir Yahudi'yim" yazıyor.
Doğal olarak kiliseden çıkanlar Hristiyan olduğunu ifade eden adama yanaşıyorlar ve ellerini ceplerine atıp cömertçe bir şeyler veriyorlar. Yahudi olduğunu ifade eden adamda ise siftah yok. Bu arada kiliseden çıkan iyi niyetli biri "Yahudi'yim" yazısı taşıyana yaklaşıp soruyor;
- Bana bak kardeş, dürüstlük iyi bir şey, ama binlerce Hristiyan kiliseden çıkarken, senin Yahudi olduğunu böyle aleni olarak ifade etmen kanımca hiç de akıllıca bir hareket değil. Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence çıkar o yazıyı boynundan, sen de şu Hristiyan gibi..." diye konuşmaya başlayınca; boynunda "Yahudi'yim" yazılı adam "Hristiyan'ım" yazılı olana dönüp sesleniyor:
- Heey! Salamon! Herife bak be! Gelmiş bize ticaret öğretiyor...

 

fıkraoku.com ekledi,

Komik Fıkralar

İki Yahudi arkadaş bir Katolik kilisesinin önünden geçiyormuş. Kilisenin duvarında, Katolik olmayanlara hitap eden büyük bir afiş asılıymış:

“Bize gelip Katolikliği kabul ederseniz hemen 50 bin dolar nakit para alacaksınız!"

Yürümeye devam eden iki arkadaş bu teklifin ciddi olup olmadığını tartışmaya başlamış. Bir hafta sonra, aynı kilisenin önünde yeniden buluşmuşlar ve biri diğerine sırrını açmış:
- O teklifin ciddi olup olmadığını hala merak ediyorum.

Bunun üzerine arkadaşı küçümser bir tavırla şu cevabı vermiş:
- Ah siz Yahudiler, aklınız fikriniz para!

 

fıkraoku.com ekledi,

Karışık Fıkralar

En komik Yahudi fıkralarını okuyun


Arşivimizde Yahudi ile ilgili 9 fıkra bulundu