fıkraoku.com

ANA SAYFA > Askerlik Fıkraları > Geri Zekalı Kamyon Şoförü

Geri Zekalı Kamyon Şoförü Fıkrası

Mehmet er olarak askerliğini yapmaktadır. Ve komutan her gün Mehmet'i 10 km uzaktaki şehir merkezine yürüyerek gönderir ve kendisine günlük bir Sözcü gazetesi aldırır. Mehmet her gün şehir merkezine yürüyerek gider ve öğleden sonra saat 15:00'e doğru da kışlaya geri gelerek komutanına aldığı gazeteyi verir. Aradan 10-15 gün geçer ve Mehmet her gün aynı işlemi yapmaktadır. Bir gün Mehmet bu kadar uzun yolu her gün gitmeye dayanamaz ve şehre gazete almaya gittiğinde aynı Sözcü gazetesinden 4 adet alır ve karargaha geri döner ve komutana gazetelerden bir tanesini verir. Diğer 3 gazeteyi de kendisinde saklar.
2. Gün Mehmet sanki şehre gitmiş gibi yapar ve garnizonda sote yerlerde oyalanır ve öğleden sonra saat 15:00'e doğru dün aldığı Sözcü gazetelerinden birisini daha komutana verir.
3. Gün Mehmet şehre gitmez ve öğleden sonra saat 15:00'e doğru komutanın yanına giderek aldığı gazetelerden bir tanesini daha verir.
4. Gün de aynı şeyi yapar ki; komutan Mehmet'e hışımla seslenir ve der ki:
- Sen bu gazetelere gelirken göz gezdiriyor musun, bakıyor musun? Mehmet endişe ve korkuyla;
- Hayır komutanım, hiç bakmıyorum, der. Komutan tebessüm ederek Mehmet'i yanına çağırır ve der ki;
- Gel o zaman sana komik bir şey göstereyim, geri zekalı bir şoför, 3 gündür aynı araba ile aynı ağaca çarpıyor... Bak 3 gündür gazetede adamın da, çarptığı arabanın da ağacın da resimlerini koyuyorlar, der.

 

ekledi, 1366 kez okundu.

Fıkrayı Paylaşın:
tweet facebook

Askerlik Fıkraları

Sonraki Fıkra:
Diktatör

Önceki Fıkra:
Ördek Çorbası

Bir Fıkra Ekleyin

Fıkra Başlığı

Fıkra

Ekleyen:

Benzer Fıkraları Okuyun

Ordunun Askeri

Yeni asker olan Temel'e komutanı sormuş:

- "Savaşta siperdesin, sağ taraftan düşman askeri geldiğini gördün. Peki ne yaparsın?" Temel heyecanla cevap verir:

- "Hemen çevirir silahımı üzerlerine ateş açarım komutanım." Komutan tekrar sormuş.

- "Peki, karşıdan geliyorsa?" - "Karşıya ateş açarım, komutanım."

- "Arkadan geliyorsa?" deyince komutan, Temel dayanamamış:

- "Komutanım, bu ordunun benden başka askeri yok mu?"

 

özberk sarıgül ekledi, fıkra 2942 kez okundu.

Askerlik Fıkraları

Asker Temel

birgün temel askerde operasyona çıkacaklarmış komutan demiş bir terörist getirene 10 milyar verilecek operasyona çıkmışlar ve diğer askerler her biri birer terörist ölüsü getirmişler ve temel gelmemiş aradan iki üç hafta geçmiş temel gelmiş ve birsürü ölü terörist getirmiş komutana vermiş komutan demişki temel devletin maddi durumu kötü 8 milyar versek olurmu temel demişki zaten ben 8 milyara aldım komutan demişki nedinula...

 

ARDA ekledi, fıkra 2506 kez okundu.

Askerlik Fıkraları

İslamın Şartı

bir gün komutan temele oğlum islamın şartı kaçtır temel:40 komitanum demiş komutan temeli döver temelin ağzı burnu kan içinde dışarı çıkar bunu gören dursun temel ne oldi nedur bu halun temel cevap verir komitan bana islamun şarti kaç bende 40 dedum sonra bu hale celdu dursun cid komutana deki islamın şartu 5'tir temel a safoğli saf komutan 40'ı cabül etmedide 5'imi cabül edecek

 

adem sefa ekledi, fıkra 2028 kez okundu.

Askerlik Fıkraları